​2019

Awards List

Painting Category  (5-8)

Best Creative:

Angela Li

Justin Zhang

William Wang

Keyou Liu

 

 Best Pattern:

Claire Zhou

Angelia Zhao

Lucas Cantos

Elaina Peng

Rayne Xu

Jennifer Chen


Best Craftsmanship:

Catherine Xu

Haydn Chu

Bena Chen

Hengrui Yang

 

Best Color:

Xiaomo Xu (Eva)

Fiona Wang

Alison Wan

Chenling Xu

 

 

Gold: 

Narissa Min-Chen Tsai  

 

 Silver:  

Zoe Yutong Liang

Anthony Kwan Kin Tam

Elisa Sui

 

 Bronze:

Ericka Zhou

Annie Gaoyi Wang

Fiona Shezer Chen

Lyle Han Zhao

Jennifer Chen

Reina Sui


 Outstanding Awards :

Jiaxi Liu

Celine liu

Vanessa Han

Leven Zhang

Chloe Ye

Esther Lu

Chloe Xu

Grace Feng

Cinri Liu

Marcus Cantos

Abbie Zhao

Vanessa Yu

Fiona Chen

Blair Zhong

Bill Zhou

Chaoyi Zhang

Taylor Liu

Daisy Dai

Emilie Zhao

Angel Li

Austin Yu

Aidan Sheu

Mia Zhou

Catherine Dang

Katherine Sun

Avan Xiao

Chloe Zhang

Shelley Ha

Minnie Zhu

Claire Shang

Dudu Yu

Esther Song

Tangtang Yu

Bill Ni

Duoduo Mi

Elisa Zhang

Elaine Han

Tiffany Deng

Julian Xiao

Jaden Jiang

Tianxi Zhu (Sussi)

Flora Zhao

Ella Wu

Vivian Peiwen Jiang

Xingwan Liu (Lisa)

Sarah Yin

Joyce Jia Huan He

Vanessa Xu(許一菲)

Leo Li

Serina Sirui Fan

Daniel Zhou

Man Kit Chan

Outstanding Awards:

Jiaheng Liu

Kate Phung

Shixu Li (Max)

Bruce Baoxun Huang

Vivian Shu

Joanna Wan

Jolie Ye

Chloe Wong

Daniel Ma

Ashley Yingtong Liang

Rita Zhang

Sarah Liao

Joyce He

Painting Category (9-12)

 

Gold:

Ella Wang

 

Silver: 

Ashley Xu

HanZhang Shen

Ida Yihuan Wang

 

 Bronze:

Laura Li

Baoxian  Liu

Zimeng Liu

Joyce He

Fiona Ziyi Liu

Palin Wang


 Best Creative:

Mike Li

Yuhan Hu

Yongjia Huang

Iris Li

 

 Best Pattern:

Victoria Chen

Xinyan Tu (Lucy)

Alice Zhu 

Alex Song


Best Craftsmanship:

Elisa Huang

Max Chen

Liya Jin

Crystal He

 

Best Color:

Angelina Huang

Melinda Zong

Jenny Huiru Jiang

Sarah Liu

Brandon Haoyu Chen

Siying Bao

Adeline Yen

Ruitong Zhang

Xinyi Chu

Kathy Siqi Wang

Chloe Ren

Nancy Li

Anson Yen

Alex Zhang

Ellie Sheu

Jiaqi (David) Xu

Jonathan He

Linxin Wang (Lisa)

David Dai

Esther Pang

Irene Zhang

Sean Yan

Annie Li

Teresa Jin

PeiYi Tian

Byron  Huang

Painting Category (13-18)

Gold:

Ip Wa Cheung

 

 Silver:

Hannah Yuher Cui

Mingran Yang

Yiqi Tang

 

Bronze:

Jiawen Hui

Julia Zhou

Yee Lam Isabelle Xiong

Ethan Liu

Jean Chen

Wang Siyun


 Best Creative:

Crystal Yip

Yee Lam Chan

Baoyan Li

Yunxuan Pi (Tina)

 

Best Pattern:

Siting Lyu (Alice)

Queenie Lai 

Yi  Xiang Xia

Esther Pang

Byron Huang


Best Craftsmanship :

Emily Lou

Teresa Chen

Moon Li

Peiyan Kuang

 

 Best Color:

Yuwei Zhang (Vivian)

Lily Chen

Linchen Li 

Izaak Yip

Kirby Lin(林冠成)

Ip Wa Cheung

Virginia Li

Yuhan Zheng

Maggie Pei Lin Dong

Cindy Li

Alina Cheung

Claire Tan

Outstanding Awards:

Leyi Geng (Amy)

Angela Lee

Yiyang Tian (Abby)

Yifei Yu

Wan Xu

Stephanie Shi

Kaiyan Liu

Design Category (13-23)

Gold Award:

Qirui Fang

 

Silver Award:

Sherry Kung Sze Yui

 

Bronze Award :

Minxi Song

 

Best Creative Award:

Claire Qinghua Zhong

Kung Sze Yu (Susan)

Jingxin Dou

Guanda Li

Xinye Li

Junru Li

Becky Jin

 

Outstanding Award:

Emma Sun     

Jeslyn Kuai

Office Address:
 

#2110-8888 Odlin Cr 

Richmond BC Canada

V6X 3Z8

  • Facebook Social Icon
扫一扫,关注我们的微信公众号吧~